Nejčastější dotazy

 1. Kolik zaplatím za péči poskytovanou pečovatelskou službou?

  Sazebník úhrad za služby poskytované pečovatelskou službou naleznete zde.

 2. Lze za úkony pečovatelské služby platit bezhotovostně?

  Ano, úhrady za pečovatelskou službu je možno provést i bezhotovostně, a to nastavením inkasního příkazu nebo bankovním převodem na účet poskytovatele.

 3. Maminka má Alzheimerovu chorobu, ale ještě zvládá být doma. Může mi pečovatelská služba nějak pomoci?

  Ano, pečovatelská služba mamince na základě Žádosti o poskytování pečovatelské služby CSOP v Praze 10 a uzavření Smlouvy o poskytování pečovatelské služby může pomoci s nastavením a prováděním potřebné péče v domácnosti.

 4. Potřebuji pomoci s mytím oken a tepováním koberců. Jak mi může pečovatelská služba pomoci?

  Pečovatelská služba poskytuje svým klientům (po zhodnocení nepříznivé sociální situace) pouze běžný úklid či údržbu domácnosti. Klientům může pomoci se zajištěním komerčních úklidových služeb.

 5. Pokud chci odhlásit nebo přihlásit oběd, stačí tak učinit v den, kdy mi má být oběd dovezen?

  Ne, odhlášku nebo přihlášku oběda je třeba udělat minimálně 1 pracovní den předem do 12 hodin. Odhlášku na víkend je zapotřebí učinit do čtvrtka do 12 hodin.

 6. Žijeme s manželem v jedné domácnosti a máme zájem o dovážku dvou obědů. Jak nám služby budou účtovány?

  Bude Vám samozřejmě účtována cena za dva obědy, ale pouze jednou úhrada za dovoz oběda.

 7. Potřebuji pomoci při osobní hygieně. Mohu i o tyto úkony požádat pečovatelskou službu?

  Ano, naše pečovatelky jsou školené profesionálky a pomohou Vám i s osobní hygienou v domácím prostřední nebo ve střediscích osobní hygieny.

 8. Cítím se osamělá, ráda bych poznala nové lidi, poslechla si zajímavé přednášky, procvičila paměť, zacvičila si, nebo se chtěla podívat na zajímavá místa v České republice. Jaké mám možnosti?

  Můžete využít široké nabídky volnočasových aktivit seniorů v rámci klubů pro seniory pořádaných Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Prahy 10. Jejich nabídku naleznete zde.

 9. Využívám pečovatelskou službu, ale můj zdravotní stav se zhoršil a cítím, že bych potřeboval intenzivnější péči. Jaké možnosti pomoci mám k dispozici?

  Pokud stále zvládáte být ve svém domácím prostředí, můžete sociální pracovnici pečovatelské služby požádat o rozšíření péče. Probere s Vámi také další možnosti řešení Vaší situace.