Byty zvláštního určení

Prožít klidné stáří je přáním každého občana a Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10 (CSOP v Praze 10) se snaží o propojení jednotlivých služeb pro seniory a potřebné občany z Prahy 10 právě v Domě spokojeného žití Sámova 5 a 7.

Dům Sámova 5 a 7, který nyní slouží jako dům s byty zvláštního určení s názvem Dům spokojeného žití (DSŽ Sámova), má velmi zajímavou historii, která se datuje k roku 1933. Jak, ukazují dobové záznamy, základní kámen k výstavbě tohoto komplexu položil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

V roce 2014 prošel DSŽ Sámova rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnovala nejen rekonstrukce bytových jednotek, ale i společných prostor – pavlače, fasáda a plánovaná je rovněž revitalizace nádvoří, kde budou zasazeny stromy, keře, květiny a kde bude vybudován prostor pro individuální či společenské trávení volného času.

Více

Jak postupovat v případě zájmu Jak postupovat v případě zájmu

První kontakt se zájemcem o získání bytu může probíhat:

 • telefonicky s pracovníkem pečovatelské služby
 • osobní návštěvou v kanceláři pracovníka
 • osobní návštěvou osoby blízké zájemci v kanceláři pracovníka pečovatelské služby
 • emailem
 • poštou (zasláním vyplněné žádosti o získání bytu v DSŽ)

Více

Nejčastější dotazy Nejčastější dotazy

 1. Jaké podmínky musím splnit, abych mohl požádat o nájem bytové jednotky v Domě spokojeného žití v Sámově ulici?

  Na našich webových stránkách naleznete Pravidla pro přidělování bytů zvláštního určení v DSŽ a zde naleznete všechny potřebné informace.

 2. Mohu v Domě spokojeného žití využívat nějaké kulturní, společenské či sportovní aktivity?

  Obyvatelé mohou docházet do klubu seniorů přímo v domě, mohou také využívat nabídky mobilní půjčovny knih v Bibliobuse a také si mohou zakoupit balíček aktivit (více zde).

 3. Jak dlouho trvá přidělení bytové jednotky v Domě s byty zvláštního určení?

  V případě volné kapacity je byt možno přidělit ihned po úspěšném ukončení procesu projednávání žádosti (cca do 3 – 6 měsíců od podání žádosti). V případě, že volné bytové jednotky nejsou, žadatel může byt získat až okamžikem jeho uvolnění.

Více

Fotogalerie Fotogalerie

zz_14
zz_12
zz_11
zz_10
zz_09
zz_08

Kontakty Kontakty

Fotografie zaměstnance:
vedoucí okrsku č.1 DSŽ
Bc. Vendula Ježková, DiS.