Půjčovna kompenzačních pomůcek

Naše půjčovna nabízí širokou škálu kompenzačních pomůcek (mechanické vozíky, chodítka, polohovací postele, matrace, klozetová křesla, sprchové židle, hole, berle a další), které zjednoduší a zlepší život seniorovi nebo osobě se zdravotním postižením. Současně usnadní pečující osobě manipulaci a pomoc při zajištění péče.

Kompenzační pomůcky půjčujeme za poplatek na několik dní až na měsíce, na základě uzavřené Nájemní smlouvy.

Jak postupovat v případě zájmu o pomůcku Jak postupovat v případě zájmu o pomůcku

Kompenzační pomůcka může být za úhradu zapůjčena na základě uzavření Nájemní smlouvy mezi Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10 (CSOP v Praze 10) a mezi zájemcem o kompenzační pomůcku.

První kontakt se zájemcem o zapůjčení kompenzační pomůcky proběhne výhradně telefonicky s vedoucí domácí zdravotní péče, tel. 601 132 975 v pracovní době od 7.00 - 15.00 hod.
Postup při jednání se zájemcem o zapůjčení kompenzační pomůcky:
 • zájemce sdělí, o jakou konkrétní pomůcku má zájem
 • vedoucí domácí zdravotní péče informuje, zda je tato pomůcka k dispozici a za jakých podmínek je k zapůjčení (uzavření smlouvy, cena za nájem kompenzační pomůcky, doba zapůjčení) 
 • zájemce nebo jeho rodina si s vedoucí domácí zdravotní péče domluví termín vyzvednutí pomůcky, příp. termín převozu pomůcky (pouze polohovací lůžko) do domácnosti zájemce 

Po podpisu Nájemní smlouvy je KP zapůjčena.

Ceník Ceník

Název pomůcky Půjčovné
den  /  měsíc
lůžko polohovací 35 Kč 750 Kč
matrace do lůžka antidekubitní 10 Kč 220 Kč
matrace do lůžka antidekubitní s kompresorem 20 Kč 450 Kč
stolek k lůžku pojízdný 7 Kč 150 Kč 
hrazda k lůžku 5 Kč 110 Kč
elektrický invalidní vozík  50 Kč 1125 Kč
jednodenní zapůjčení vozíku 50 Kč  
vozík mechanický 25 Kč 560 Kč
chodítko pevné - čtyřbodové 7 Kč 150 Kč
chodítko pevné - kloubové 6 Kč 135 Kč

Více

Nejčastější dotazy Nejčastější dotazy

 1. Mám zájem o zapůjčení polohovacího lůžka pro moji babičku. Je nájemní doba zapůjčení nějak časově omezená?

  Po podpisu smlouvy o zapůjčení kompenzační pomůcky si tuto pomůcku můžete zapůjčit na dobu určitou s možností jejího prodloužení, popřípadě na dobu neurčitou.

 2. Potřebuji půjčit kompenzační pomůcku (mechanický vozík). Můžete mi, prosím, sdělit, zda k zapůjčení potřebuji nějakou žádost?
  Žádost nepotřebujete. K sepsání nájemní smlouvy s sebou potřebujete pouze občanský průkaz. Případně zapůjčená pomůcka se poté hradí na místě v hotovosti nebo bankovním převodem.
 3. Lékař mi doporučil zapůjčení chodítka pro moji maminku, která je po zlomenině nohy a sama ještě nezvládne chůzi. Jak mám pro ni vybrat to správné?

  Existuje široká škála chodítek, přes chodítka čtyřbodová pevná, chodítka dvoukolová, chodítka s taškou, apod.

  Telefonicky si domluvíte návštěvu v naší půjčovně kompenzačních pomůcek, CSOP v Praze 10, Sámova 7, a společně vybereme to nejvhodnější. Pomůcku si poté můžete za poplatek zapůjčit na několik dní až na měsíce, na základě uzavřené nájemní smlouvy.

Více

Kontakty Kontakty

Fotografie zaměstnance:
vedoucí domácí zdravotní péče a půjčovna kompenzačních pomůcek
Ivana Blahutová